• Cyfrowy Powiat StorageIT

Dla kogo

Program kierowany jest do powiatów. Program nie jest kierowany do miast na prawach powiatu.

Poziom finansowania

Powiaty otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych.

Minimalna wysokość grantu dla jednego powiatu wynosić będzie 100 000 zł, natomiast maksymalna to 350 000 zł.

Harmonogram konkursu

Nabór: 13 lipca 2022 – 11 września 2022

Nabór będzie trwał 60 dni i nie będzie dzielony na rundy. Nabór będzie realizowany w trybie ciągłym, tzn. po złożeniu wniosku będzie on weryfikowany w trakcie trwania naboru.

CYFROWY POWIAT – rozwiązania dla sektora publicznego

oferowane przez storage it

Sprzęt IT umożliwiający zdalny dostęp do zasobów

Urządzenia umożliwiające zdalną obsługę oraz dostęp do jednego bądź wielu komputerów poprzez sieć IP. Rozwiązania firmy ATEN cechują się niezawodnym działaniem, zaawansowanym bezpieczeństwem oraz łatwością użytkowania.

Inteligentne zarządzanie energią w serwerowni

Listwy PDU pozwalają na dostawę oraz monitorowanie energii. Umożliwiają zarządzanie energią w czasie rzeczywistym. W ofercie posiadamy różnorodne rozwiązania przeznaczone do serwerowni, podnoszące bezpieczeństwo oraz wydajność pracy.

Oprogramowanie do backupu, usługi chmurowe

Proste, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Dostosowane do indywidualnych potrzeb danej jednostki. Proponowane rozwiązania zapewniają kompleksową ochronę i łatwe odzyskiwanie cennych danych.

Niezawodne rozwiązania do backupu i przechowywania danych

Wysokiej klasy bezpieczeństwo danych. Ekonomiczne i wydajne. Pozwalają na tworzenie środowisk zapewniających ciągłość działania kluczowych systemów informatycznych w jednostkach samorządowych.

Rozbudowa sieci LAN, sieci 2,5GbE i sieci 10GbE

Wraz z coraz większymi plikami i coraz liczniejszymi urządzeniami w sieci, rośnie zapotrzebowanie na niedrogie, szybkie urządzenia sieciowe. Oferujemy różnorodne opcje modernizacji istniejącej sieci za pomocą szybkich routerów, przełączników sieciowych, kart sieciowych PCIe czy adapterów.

Nasze rozwiązania

Firma QNAP to dostawca wysokiej jakości urządzeń sieciowych. Zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie inteligentnej pamięci masowej, inteligentnej sieci oraz inteligentnego wideo.
Aktualnie producent wprowadza rewolucyjne rozwiązanie Cloud NAS, które jest częścią najnowocześniejszego oprogramowania działającego w oparciu o subskrypcję i zróżnicowanego ekosystemu kanałów usługowych. Urządzenia QNAP to nie tylko serwery NAS będące zwykłą pamięcią masową, ale również cała gama urządzeń tworzących infrastrukturę sieciową w chmurze, która umożliwia użytkownikom hostowanie i projektowanie systemów analizy w oparciu o sztuczną inteligencję, przetwarzanie brzegowe i integrację danych.

Firma ATEN to tajwański producent innowacyjnych rozwiązań zapewniających komunikację i możliwość udostępniania informacji oraz pozwalających na proste nawiązywanie łączności z wartościowymi informacjami i osobami.
Oferta firmy obejmuje rozwiązania takie jak przełączniki KVM, w tym konsole KVM LCD, produkty z serii over IP umożliwiające wydajne zarządzanie infrastrukturą IT z dowolnego miejsca na świecie, całą gamę profesjonalnych urządzeń audio-wideo, łącznie z nowoczesnymi mikserami do przeprowadzania atrakcyjnych transmisji na żywo, jak również produkty do inteligentnego zarządzania energią infrastruktury IT.

Oprogramowanie Xopero ONE Backup & Recovery dla administracji publicznej pozwala zabezpieczyć wszystkie dane w dowolnej infrastrukturze IT (chmurowej lub on-premise) oraz ograniczyć wydatki na sprzęt. W razie awarii umożliwia natychmiastowe przywrócenie danych i zachowanie ciągłości działania. Łatwość konfiguracji i obsługi oraz centralne zarządzanie gwarantuje sprawną pracę działów IT i obniża koszty utrzymania.

Firma Synology umożliwia przedsiębiorstwom zarządzanie danymi oraz ich zabezpieczanie i ochronę, bez względu na sposób uzyskania tych danych.
W ofercie producenta oprócz dysków sieciowych do bezpiecznego przechowywania danych znajdują się również rozwiązania do wirtualizacji danych, zarządzania nimi, jak również sieciowe czy do monitoringu.
Najnowsze usługi firmy obejmują bezpieczne rozwiązania chmurowe, idealnie wpisujące się w realizację skutecznego backup’u opartego na zasadzie 3-2-1, polegającej na przechowywaniu przynajmniej trzech kopii danych (3 x backup), w tym dwóch kopii na różnych urządzeniach (2 x backup), z których jedno (1 x backup) znajduje się w innej lokalizacji niż np. siedziba firmy.

Oprogramowanie NAKIVO Backup & Replication oferuje tworzenie kopii zapasowych, replikację, przełączanie awaryjne, tworzenie kopii zapasowych w chmurze, redukcję danych i wiele innych.

Pozwala zabezpieczyć maszyny wirtualne VMware, Hyper-V, Nutanix, serwery fizyczne Windows, Linux i stacje robocze Windows 10 oraz odzyskać obiekty aplikacji, pojedyncze pliki i foldery z kopii zapasowych czy przywrócić je do pierwotnej lub pośredniej lokalizacji. NAKIVO Backup & Replication rozszerza funkcjonalność Backup for Microsoft 365 oraz zapewnia większą elastyczność ochrony danych VMware vSphere jak również bezpośrednie połączenie dla MSP oraz Backup z migawek zapasowych.
Oprogramowanie NAKIVO umożliwia realizację backupu wg strategii 3-2-1.

Integruje się z serwerami NAS firm Synology, QNAP, ASUSTOR, NETGEAR i innymi.

Poproś o wycenę

© Copyright - Storage IT Sp. z o. o. 2017 | Obsługa witryny: APLINE